• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

,,Są w historii Polski tragedie, o których należy pamiętać. Takie kamienie milowe naszej tożsamości narodowej powinny być zachowane na zawsze. Nie po to, aby żyć duchem martyrologii, ale by były one dla nas busolą we współczesnym patriotyzmie”.

Tymi słowami  rozpoczął się uroczysty apel upamiętniający Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Było to bardzo wzniosłe wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Pełne zadumy i refleksji. Zostały przypomniane na nim najważniejsze fakty dotyczące tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w katyńskim lesie. Przede wszystkim jednak przybliżono liczbę ofiar, jakie zostały zgładzone przez naszych oprawców w tamtym czasie. W sposób szczególny pochylono się nad postacią porucznika Piotra Ostromęckiego, któremu 28 maja 2010 roku, w naszej szkole,  posadzono Dąb Pamięci.

Po uroczystym zapalenie zniczy, złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą Zbrodnię Katyńską, a także przemówieniach znamienitych gości, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość, wykonano  fotografię przy Dębie Pamięci, która zostanie zamieszczona na wirtualnej mapie województwa lubelskiego, jako znak włączenia się do tejże akcji.

Zapraszamy do galerii.

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków