Tłumy bawiły się na niedzielnym Święcie Sportu Powszechnego w Miłocinie. Wśród gości byli m.in. olimpijczycy Małgorzata i Leszek Duneccy oraz Dariusz Goździak. Impreza była połączona z uroczystym nadaniem Szkole Podstawowej w Miłocinie imienia Polskich Olimpijczyków. – Sport od zawsze stanowił ważny element życia naszej szkoły – mówi Joanna Kaznowska, dyrektor SP w Miłocinie. – Stąd właśnie wybór takiego patrona.
Organizatorzy zaprosili byłych olimpijczyków: Małgorzatę i Leszka Duneckich oraz Dariusza Goździaka. Pojawiła się również Wiesława Wolak, łuczniczka ICSiR "Start” Lublin. Wolak, która uczestniczyła w Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach (2004) i Pekinie (2008), jest absolwentką szkoły w Miłocinie, dlatego jej obecność nie była przypadkowa.
Oprócz sportowców na imprezie obecni byli też parlamentarzyści i samorządowcy, m.in. poseł PiS Krzysztof Michałkiewicz, poseł PSL Henryk Smolarz, wójt gminy Wojciechów Jan Czyżewski oraz radny sejmiku woj. lubelskiego Marek Wojciechowski. W ważnym dla szkoły wydarzeniu wziął również udział Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.
Wstępem do uroczystości był I Bieg Ariański, który odbył się na trasie z Wojciechowa do Miłocina (7 km). Wystartowali w nim zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. W kategorii open kobiet wygrała Lidia Pytel ze Stąporkowa, która pokonała cały dystans w czasie 31,03 s. Wśród mężczyzn triumfował Dawid Kubiec ze Starachowic (22.16 s.).
Nadanie imienia szkole rozpoczęło się od mszy św. odprawionej prze ks. Józefa Brodaczewskiego, proboszcza parafii w Tomaszowicach. Potem było odczytanie przez przewodniczącego Rady Gminy Wojciechów Jana Czubaka uchwały o nadaniu patrona i odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Przy okazji odbyło się także oficjalne otwarcie nowego kompleksu sportowego, jaki gmina wybudowała przy szkole.
W trakcie imprezy planowano również gry, zabawy i konkursy sportowe, ale szyki organizatorów pokrzyżował padający deszcz. Patronat honorowy nad Świętem Sportu Powszechnego w Miłocinie sprawował Krzysztof Hetman, marszałek woj. lubelskiego. Patronem medialnym był Dziennik Wschodni. Głównymi organizatorami – stowarzyszenie "U źródeł Ciemięgi” i Szkoła Podstawowa w Miłocinie.