• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1W sobotę w Miłocinie rozegrano wojewódzki finał turnieju LZS o „Złotą Wieżę”.

Celem tych cyklicznych zmagań jest m.in. popularyzacja szachów w środowisku wiejskim, a także wyłonienie drużynowego, wojewódzkiego mistrza zrzeszenia LZS w szachach na dany rok.W sumie w tegorocznych zawodach, które po raz drugi w swojej historii odbyły się w Miłocinie (gm. Wojciechów) wzięło udział 33 zawodników z ośmiu drużyn, w tym osiem kobiet.Rywalizowano na dystansie siedmiu rund, w systemie kołowym.

 

W klasyfikacji drużynowej podium opanowały zespoły z Tomaszowa Lubelskiego. Zwyciężyła Tomasovia, a drugie miejsce zajął UKS Gim Dwójka. Trzecia lokata przypadła Astrze Leśniowice. Za nimi uplasowały się jeszcze: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski (4. miejsce), LUKS Tempo Ożarów (5.), LUKSz Fajsławice (6.), Tur Milejów (7.) i GOKiT Dorohusk (8.).

 

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Marta Gorzkiewicz z Tomasovii, drugie wywalczył Dawid Czerw, reprezentujący obecnie UKS Pionier Jastrzębie Zdrój, ale jest wychowankiem Tempa Ożarów, zaś trzecie Łukasz Gorzkiewicz z Tomasovii.

 

Najlepsi otrzymali nagrody, puchary, medale i upominki, które ufundowali Urząd Gminy Wojciechów i Urząd Marszałkowski w Lublinie. Organizatorami turnieju byli: Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, Stowarzyszenie Regionalne „U Źródeł Ciemięgi” z Miłocina, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Olimp Miłocin.

 

– Cieszymy się, że organizowana przez nas impreza przyciągnęła sporą ilość zawodników i sympatyków szachów. Turniej odbył się w miłej, sportowej atmosferze, ale rywalizacja była zacięta. Podziękowania należą się naszym sponsorom, bo przy ich wsparciu mogliśmy godnie przyjąć naszych gości, zapewniając im dobre warunki do gry.

 

Stowarzyszenie przyznało nagrodę specjalną dla najmłodszej zawodniczki. Otrzymała ją niespełna 9-letnia Maja Chabros z Tempa Ożarów. Turniej w Miłocinie był jednocześnie eliminacjami do finału krajowego „Złotej Wieży”, który zaplanowano na przełomie maja i czerwca w miejscowości Chotowa, na Podkarpaciu.

 

Krzysztof Górecki

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków