• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Miłocinie wzięli udział w XIV Pikniku Olimpijskim.

Spotkali się tam z ponad 200 olimpijczykami oraz mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach sportowych. Największą popularnością cieszyło się miasteczko sportów zimowych ze skocznia narciarską i sztucznym śniegiem. Zdobyli wiele autografów, m.in. Piotra Żyły, Kamila Stocha.

Na terenie Pikniku znajdowała się także Strefa Idei Olimpijskiej PKOl. Polski Komitet Olimpijski rok 2013 ogłosił Rokiem Pierre'a de Coubertin, ze względu na 150 rocznicę urodzin inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich.

Podczas 14. Pikniku Olimpijskiego, uczniowie mieli możliwość , przenieść się do rosyjskiego kurortu Soczi i poznać dyscypliny, które znajdują się w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich,  ale nie zapomniano także o konkurencjach letnich: badminton, podnoszenie ciężarów, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajaki, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, strzelectwo, łucznictwo, szermierka, tenis stołowy i zapasy to tylko część tego, co czekało będzie na wszystkich 9 czerwca na Kępie Potockiej.

Wyjazd był nagrodą za wyniki w nauce i sporcie oraz prace w samorządzie uczniowskim. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Wojciechów Janowi Czyżewskiemu za sfinansowanie tego wyjazdu.

 

Nasza grupa z Wojciechem Fortuną (pozostałe zdjęcia w galerii)

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków