• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ewa Mirosław została laureatką tegorocznego konkursu „Kobieta Roku w Miłocinie”, organizowanego przez Stowarzyszenie „U źródeł Ciemięgi”. Jego uroczyste podsumowanie odbyło się w sobotę 7 marca w Szkole Podstawowej w Miłocinie, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

 

Z okazji jubileuszu, bo organizowanego po raz dziesiąty konkursu, miał on rozszerzoną formułę. Oprócz tytułu "Kobiety Roku w Miłocinie" dla Ewy Mirosław, organizatorzy przyznali jeszcze dwa wyróżnienia. Nagrodę dla najlepszej sołtyski w gminie Wojciechów otrzymała Anna Wójcik ze Stasina, a kolejne wyróżnienie trafiło do prezeski Stowarzyszenia "Plener" w Ługowie w gminie Jastków Anny Kwasowiec.

 

Tytuły, nagrody i wyróżnienia wręczali m.in.: poseł Jan Kanthak, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak, radny sejmiku wojewódzkiego Marek Wojciechowski i wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

 

Sobotnią uroczystość dopełnił występ chóru "Cordial", działającego przy Miejskim Domu Kultury w Bełżycach i wspólny poczęstunek.

 

Mieszkanki gminy Wojciechów będą mieć w tym tygodniu jeszcze jedną okazję świętowania z okazji 8 Marca. Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla nich obchody, połączone z warsztatami przyrządzania i dekoracji koktajli, które poprowadzi profesjonalny kelner. Autorzy pomysłu zaplanowali je na środę 11 marca, ale zajęcia cieszą się tak dużym powodzeniem, że trwają zapisy dla drugiej grupy, która spotka się dzień później. Warsztaty pod kierunkiem Krystiana Gorzkowskiego ze Stowarzyszenia Kelnerów Polskich, zakończą się degustacją przyrządzonych wspólnie napojów. Zainteresowane panie mogą się zapisywać osobiście w GOK albo telefonicznie pod numerem: 81 517 72 10. Koszt udziału w zajęciach to 20 złotych.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-obchody-8-marca-z-wyroznieniami-dla-pan-foto,23072.html

 

Zapraszamy do galerii.

Artur Markowski

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków