• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

IMG 899011 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie odbyła się patriotyczno- sportowa uroczystość „Gramy dla Niepodległej”.

 

Nasze zaproszenie przyjęli: Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, wicekurator lubelski- Eugeniusz Pelak,  Starosta Powiatu Lubelskiego- Paweł Pikula, proboszcz parafii Tomaszowice- Ks. Józef Brodaczewski, wójt Gminy Wojciechów- Jan Czyżewski, radny powiatu lubelskiego- Artur Markowski, przewodniczący Rady Gminy w Jastkowie- Marek Wieczerzak dyrektorzy szkól z terenu gminy Wojciechów, dyrektor GOK w Wojciechowie- Agnieszka Gąska, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkach, mieszkańcy wsi Miłocin.


To wydarzenie było oficjalnym początkiem obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Pan Wojewoda wraz z osobami towarzyszącymi posadził Dęba Pamięci, który ma przypominać o niezłomności naszych rodaków w walce o wolna ojczyznę.  Drzewko zostało ufundowane przez Lasy Państwowe, które włączyły się w akcję sadzenia Dębów Niepodległości, zainicjowaną przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.


 

Ten dąb dołączy do dwu innych- posadzonych w roku 2010, dla uhonorowania kapitana Piotra Ostromenckiego, który zginął w Katyniu w 1940 roku. Drugi upamiętnia  ofiary tragedii  pod Smoleńskiej.  Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali multimedialne widowisko dotyczące polskich świat narodowych.


Świętowanie to radosny czas, a najlepiej tę radość oddaje sport i rekreacja. W związku z tym na szkolnych obiektach sportowych odbyły się zawody sportowe, do których stanęło ok.200 zawodników ze wszystkich szkół z terenu gminy Wojciechów. Zwycięzcy oprócz pucharów i medali otrzymali sadzonki dębów, które posadzą w swoim otoczeniu.

 

Wszyscy goście zostali poczęstowaniu okolicznościowym tortem. Dla chętnych była kiełbaska z grilla oraz napoje i słodycze.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze świętowanie, a szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów i osób pomagających w organizowaniu tego przedsięwzięcia.

 

Dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Lublinie, Bankowi Spółdzielczemu w Nałeczowie, Wytwórni wody w Nałęczowie „Cisowianka” Nałęczów Zdrój, Fabryce  Cukierków ,,Pszczółka”, Lubelskiej Izbie Lekarskiej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie,panu Markowi Zadurze, panu Andrzejowi Węgrowskiemu, panu Januszowi Zalewskiemu. Puchary dla szkół ufundował Wójt Gminy Wojciechów Jan Czyżewski.

Zapraszamy do galerii.

Joanna Kaznowska i Krzysztof Górecki

 

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków