• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

alt

 

      Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie bierze udział w ciekawym programie Centrum Edukacji Obywatelskiej W-F z klasą .

      Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach w-f w polskich szkołach. Jednym z zadań tego projektu jest debata Sportowy Okragły Stół (SOS). Takie spotkanie odbyło się w szkole 28.11.2013 roku. W debacie udział wzięli przedstawiciel lokalnych stowarzyszeń i animatorzy sportu, dyrektorzy gminnych szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, przedstawiciele rodziców, uczniowie . Wypracowano wiele ciekawych pomysłów i strategii, m.in. zaproponowano wejście do programu Tenis 10.

      "Tenis 10". Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay" oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci "Tennis10's"

      Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci. "Tenis 10" to nic innego, jak znane większości mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

      W najbliższym czasie rusza także szkółka szachowa, którą poprowadzi instruktor z wieloletnim doświadczeniem.

 

altalt

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków