• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Po raz drugi zorganizowanio nad Cimięgą imprezę kulturalno-sportową dla dzieci i dorosłych. W piękny piątkowy dzień od godz. 10.00 rozpoczęło się "święto ziemniaka" dla dzieci oraz ich rodziców, na tą okazję nauczyciele przygotowali wiele konkursów i zabaw, natomiast rada rodziców  pyszne placki ziemniaczane oraz inne potrawy, którymi zajadały się dzieciaki. Nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach ufundował KRUS.

 

Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne dla dorosłych (rekordowy udział 80 osób). Podczas spotkania odbył się konkurs na najlepszą nalewkę. Po raz drugi I miejsce zajęła nalewka Czarka Górniaka była to wiśniówka, jednak ex aequo z nalewką Beaty Trojanowskiej "kukułką". Pozostałe nalewki niewiele odstawały smakiem od zwycięzców.

 

W tym roku hitem imprezy okazał się  konkurs na potrawy z ziemniaka, do którego zgłoszono 10 potraw. I miejsce zdobyła "psiocha na kaszy"- Basi Żelazo, II miejsce "kryzysy" - Danuty Bieniek, III miejsce "zapiekanka - kasztelański przysmak" - Anny Karwat z Moszny. Laureaci otrzymali pamiątkowe medale a zwycięzcy upominki. Miłym akcentem wieczoru było wręczenie pucharu od Stowarzyszenia "U Źródeł Ciemięgi" dla BS Nałęczów za tytuł sponsora roku 2011. Puchar z rąk Prezesa Krzysztofa Góreckiego odebrał Prezes BS Nałęczów Grzegorz Bednarczyk. Na spotkaniu naszym nie zabrakło także posła Krzysztofa Michałkiewicza, senatora Grzegorza Czeleja, z-cy Wójta z Jastkowa Beaty Woroszyło oraz radnych z sejmiku województwa gm. Jastków i Wojciechów.  Przy dobrej muzyce bawiono się do rana.

 

Podziękowania za przygotowania imprezy należą się w szczególności:

 

nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Miłocinie na czele z Panią Dyrektor, Radzie Rodziców, Kołu Gospodyń Wiejskich  oraz członkom Stowarzyszenia a w szczególności:  Krzysztofowi Kędrze, Darkowi Goralowi, Romkowi Mirosławowi oraz Marianowi Górniak.

 

Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Górecki

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków