• 3
  • 4
  • 5

alt

W dniu 26.03.2014 w Hali sportowej przy Zespole Szkół w Wojciechowie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Ludowych Zespołów Sportowych w piłce nożnej halowej w kategorii gimnazjów. W turnieju wzięło udział 9 zespołów reprezentujące Gimnazja z Ludwina, Michowa, Krzemienia, Nałęczowa, Stanina, Wierzbicy, Piask, Dębowej Kłody i Wojciechowa.

Po rozegraniu 23 meczy pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Nałęczowa pokonując po rzutach karnych(4:2) uczniów z Michowa, w walce o trzecie miejsce Ludwin pokonał (1:0) Krzemień a gimnazjaliści z Wojciechowa zajęli piąte miejsce pokonując gimnazjalistów ze Stanina (1:0). Siódme miejsce gimnazjaliści z Wierzbicy, ósme Dębowa Góra, dziewiąte Gimnazjum w Piaskach.

Tytuł króla strzelców zdobył Filip Kukawka z Ludwina zdobywca 5 bramek. W głosowaniu trenerów wybrano najlepszego bramkarza turnieju - Paweł Dejko z Ludwina, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Krystian Materek z Wojciechowa. Dodatkowo Pan Krzysztof Górecki prezes stowarzyszenia „U Źródeł Ciemięgi” działającego w Miłocinie, wręczył dla dwóch najbardziej wszechstronnych sportowców z Gimnazjum w Wojciechowie zaproszenia na mecz ligowy Legii Warszawa. Wyróżnienia te otrzymali Radosław Szewczyk oraz Marek Bednarczyk, którzy reprezentują miejscowe gimnazjum w każdej dyscyplinie sportowej.

Drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy od szóstego miejsca puchary natomiast zawodnicy i trenerzy z pierwszej trójki dodatkowo otrzymali medale. Dekoracji dokonywał wójt gminy Wojciechów Pan Jan Czyżewski, Pani dyrektor Ewa Kowalska oraz Pan Krzysztof Górecki prezes Stowarzyszenia „U źródeł Ciemięgi”. Głównym organizatorem turnieju było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Turniej prowadził Pan Wacław Słomkowski z pomocą miejscowych nauczycieli wychowania fizycznego Michała Nowaczka oraz Sławomira Nowakowskiego.

Skład reprezentacji Gimnazjum w Wojciechowie :Krystian Materek, Radosław Szewczyk, Marek Bednarczyk, Dawid Czępiński, Piotr Ochniak, Michał Błaszczak, Damian Nowak, Patryk Cegliński, Adrian Poniatowski, Tomasz Matys oraz bramkarze Jakub Dąbrowski i Adam Rusa.